Bita Akademi – Hoşgeldiniz

Bita Akademi; Yazılım, Altyapı, ​Dijital, İnsan Kaynakları, Akademi ve Genç Akademi olmak üzere farklı uzmanlık bölümüyle hizmet veren bir gönüllüler topluluğudur. Bilişimde İnsan’ın gelişimine ve katma değerine odaklanan Bita Akademi; entegre bilişim hizmetlerinde Türkiye’nin en büyük toplıluğudur. Bita Akademi merkezi Ar-Ge çalışmalarının da gerçekleştirildiği Ankara’da bulunmaktadır.MİSYONUMUZ

Entegre bilişim hizmetlerinde Türkiye’nin en büyük topluluğu olan Bita Akademi olarak, günden güne dijitalleşen dünyaya katkı sağlıyoruz. Farklı uzmanlık bölümleri ile ilgili hizmetler veriyor ve bu hizmetleri gönüllü olarak sağlıyoruz.


– Milli ve Yerli Yazılımları Desteklemek

– Eğitimler vermek

– Verilen Eğitimleri Yaygınlaştırmak, Sürekliliğini Sağlamak

– Dijitalleşen Dünyaya Katkı Sağlamak

– İşinde Uzman Bireyler Yetiştirmek


VİZYONUMUZ


Yazılım, Altyapı, Dijital, İnsan Kaynakları, Akademi ve Genç Akademi uzmanlıklarında sektöründe öncü bireyler yetiştirmek, eğitimlerimizi tüm dünya ülkelerinde yaygınlaştırmak ve daima gelişen ve dijitalleşen bir eğitim platformu olmak.


– Milli ve Yerli Yazılımları Desteklemek

– Eğitimler vermek

– Verilen Eğitimleri Yaygınlaştırmak, Sürekliliğini Sağlamak

– Dijitalleşen Dünyaya Katkı Sağlamak

– İşinde Uzman Bireyler Yetiştirmek

 

Hakkımızda

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu (SADEFE) teknoloji çalışma grubu Bilişim İletişim ve Teknoloji Akademisi Pardus GNU/Linux ve AKKo yazılımların BİTA bünyesindeki eğitmenler ile ABB bünyesinde eğitimler verilmesi, bu eğitimleri koordinasyonunun sağlanması (ABB ya da iş ortakları aracılığıyla) için Taraflar arasında eğitim işbirliğine esas teşkil edecek hususları, uygulama esaslarını ve ilgili diğer teknik ve idari düzenlemeleri yapan bir topluluktur.
Eğitmelerin görevlendirilmesi, BİTA’nun, Pardus GNU/Linux ve AKKo yazılımlar ile karşılanabilecek eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesine ABB tarafından destek sağlanması, Eğitim içeriklerinin hazırlanması, Eğitmen görevlendirilmesi, Yetiştirilmek üzere eğitmen adayı görevlendirilmesi, Eğitim yeri ayarlanması ve hizmete sunulması, Gerçekleştirilecek ana faaliyet alanlarıdır.